ZÁKLADNÍ INFORMACE A POKYNY – individuálně zhotovený ZP, sk. 24

vložky ortopedické – speciální – individuálně zhotovované (kód 4000052) – základní informace a pokyny

Speciální vložky jsou individuálně zhotovený zdravotnický prostředek dle předpisu lékaře na základě individuální míry. Jsou navrženy tak, aby korespondovaly s aktuálním stavem Vašich chodidel. Při užívání výrobku se prioritně řiďte radami svého lékaře (obvykle se doporučuje zpočátku jejich nošení po dobu prvních 14 dnů zvyšovat čas jejich nošení až do plného zatížení). Užitná doba (životnost) výrobku závisí na intenzitě užívání, přičemž obvykle činí cca. 10 měsíců a překračuje tak frekvenční limit uvedený v Tabulce č. 2 zákona 48/1997 Sb. (2 páry / 1 rok), přičemž v případě použití odlehčených materiálů či u pacientů s vyšší hmotností či intenzitou užívání může být i nižší, zejména z hygienických důvodů nedoporučujeme jejich nošení po uplynutí užitné doby.
Vložky by měly být nošeny v konstrukčně nezávadné pohodlné obuvi s prostorovou rezervou pro vložky a mírným navýšením v patní oblasti; nevhodná je zejména obuv špičatá, s volnou patou či vysokými podpatky; vložky nejsou určeny pro nošení naboso. Vždy preferujeme, pokud jsou vložky nošeny v jednom páru obuvi, naše pracoviště Vám rády nabídnou službu upravení výrobku pro konkrétní vhodnou obuv. V rámci péče o vložky doporučujeme jejich občasné vyjmutí z obuvi a vyvětrání, případné mytí provádějte opatrně mírně navlhčeným hadříkem v malém množstvím mýdlové vody a následně je nechte postupně a pomalu vysušit. Vložky nesmí být vystaveny vysokému či náhlému teplu (např. sušení na radiátoru, fénování…) a být prány v pračce.

Případné dotazy a podněty směrujte prosím přímo na pracoviště výroby ortopedické obuvi a vložek ERGON a.s., obuv@ergon.cz; 00420 234 123 271

ERGON a.s., Papírenská 1, 160 00, Praha 6;    www.ergon.cz    Zápis v OR: B2384, Městský soud v Praze