Ortopedická obuv - ilustrační foto
      Rychlá volba:   
ORTOPEDICKÁ OBUV
Ilustrační foto obuviIndividuální ortopedická obuv je významným léčebně preventivním zdravotnickým prostředkem určeným ke korekci vrozených i získaných vad nohou a podpoře nožních kleneb. Jedná se o obuv individuálně vyrobenou na základě měrných podkladů sejmutých ortopedickým technikem. Každý dílec obuvi se vyrábí ručně podle dispozic konkrétního měrného listu. Široká nabídka materiálů, barev a vzorů je předpokladem uspokojení požadavků a nároků pacientů - zákazníků. Vzhledem k nezanedbatelné finanční náročnosti výroby hradí obvykle podstatnou část nákladů zdravotní pojišťovny a to až do výše 100%. Individuální ortopedickou obuv lze vyrobit i pro samoplátce.

I když v posledních letech je odborníky věnována podstatně větší pozornost problematice kvality obouvání, je stále kultura péče o nohy velmi nízká. To vede často ke vzniku deformit jak na plosce tak i na kostře nohy. Kromě velkých a závažných degenerativních změn jako jsou rozštěpy, rozdílná délka končetin, kosá nebo hákovitá noha, patří k nejčastějším zejména podélně a příčně plochá noha, vbočený palec, kladívkové či drápovité prsty, otlaky na chodidle a další. Podcenění těchto a dalších vad nohou může s věkem vést k omezení mobility někdy až k invaliditě. Včasné podchycení postižení a odpovídající korekce jsou zvlášť významné u dětí, jejichž teprve se vyvíjející nohy jsou velmi citlivé na nekvalitní obuv. Podléhat lákavé nabídce líbivé, levné, avšak nekvalitní dětské obuvi může vést k vážným následkům v dospělosti.

Společnost ERGON vyrábí kvalitní ručně dělanou (individuální ortopedickou) obuv pro všechny typy vad včetně těžkých deformit. Naši pracovníci jsou připraveni Vám ochotně Ilustrační foto obuviporadit s výběrem vhodného vzoru, materiálů a konstrukce obuvi tak, aby se Vašim nohám dostalo komfortu, jaký si zaslouží.


Základní informace a pokyny pro ortopedickou obuv.

Pro zobrazení nabídky registrovaných polotovarů pro výrobu ortopedické obuvi a vložek klikněte na následující obrázek.

news

AKTUÁLNĚ
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že k 31.3.2021 ERGON a.s. ukončil výrobu sériových zdravotnických prostředků (zdravotnického ... více »

news
Kontaktní údaje našich ... více »

OMEZENÍ PROVOZU (aktualizováno dne 13. 07. 2020) V důsledku současné stavu, epidemiologické situace, poptávky ... více »

news
Nový katalog pro rok 2020 a platný ceník ... více »

news
Vážení zákazníci, dovolujeme si ... více »

» Archiv novinek »
ORTOPEDICKÁ OBUV
Obrázek -Pánská PÁNSKÁ
Vzorník pánské obuvi
Obrázek -Dámská DÁMSKÁ
Vzorník dámské obuvi
Obrázek -Dětská DĚTSKÁ
Vzorník dětské obuvi
Obrázek -Ukázky UKÁZKY
Ukázky hotové obuvi
Ergon a. s., Papírenská 1, 166 11 Praha 6 | tel: +420 234 123 111 | fax: +420 234 123 254 | info@ergon.cz | www.ergon.cz